BUSINESS | Impress Decor Staż

Prestiżowy staż to coś, o czym marzy każdy ambitny student szykujący się do dyplomu. Im lepszej jakości praktyka, tym lepsze przygotowanie do pracy w nieco bardziej brutalnej rzeczywistości. Wraz z wygraną w konkursie „Mebel Marzeń 2014 – Spełnij dziecięce marzenia” (odnośnik do posta: http://eldoorado.blogspot.com/2014/05/mebel-marzen-2014.html )
dość niedawno (zaraz na początku sierpnia) odbyłam staż w firmie Impress Decor w Ełku.  
A więc jak to miałam okazję się na własnej skórze przekonać – staż stażowi nierówny i z ulgą dodam, że na szczęście nie doczekałam się parzenia kawy, prasowania koszul, kserowania dokumentów ani pełnienia funkcji wewnętrznego kuriera w firmie. Generalnym celem przełożonych było nauczenie mnie czegoś nowego i pożytecznego. I tu faktycznie z ręką na sercu przysięgam, że cały czas się uczyłam i ani jeden dzień nie był zmarnowany, ale o tym zaraz.

W dużym skrócie firma Impress Decor zajmuje się projektowaniem oraz produkcją dekorów na meble oraz pokrewnych. Firma posiada ponad 12 zakładów produkcyjnych i działów sprzedaży na świecie a główna siedziba znajduje się w Niemczech. W Polsce fabryka mieści się w Ełku i jest naprawdę imponująca.
No więc jak to wszystko wyglądało? Moimi przełożonymi byli panowie: Krzysztof Bogdanowicz i Jarosław Niedźwiedzki – dwie zupełnie inne osobowości, natomiast odniosłam wrażenie że dobrze im się musi pracować razem. Tym bardziej, że było to samo serce wszelkiego kreatywnego tworzenia. Jako były HR-owiec dodam, że to sztuka dobrać członków teamu tak, aby się doskonale dogadywali i nie było zgrzytów. Tu akurat było w sam raz. Równie miłą sprawą było podejście dyrektora firmy do pracowników - zbieranie opinii na zasadzie "co wy chcecie" a nie "co ja chcę". Taka rola dyrektora - lidera.

W czasie praktyk poza tym czego się spodziewałam, czyli poznanie zespołu Impress Decor oraz procedur fabryki i działania wszystkich maszyn (nie zagłębiajmy się w szczegóły gdyż to dość złożona sprawa), nauczyłam się sporo z zakresu dekoracji wnętrz, czyli:
  • Aspekt teorii kolorów i ich pomiaru przy pomocy sprzętu Gretag Macbeth (spektrofotometr) oraz wpływu oświetlenia, połysku i głębokości powierzchni na kolor.





  •  Zapoznanie się ze światem papierów dekoracyjnych dla branży podłogowej i meblarskiej, jak powstaje wzornictwo na podłogi i mele oraz jak szukać trendów.
  • Druk cyfrowy poprzez ploter 11880 Epsona, porównanie profilów kolorystycznych (icc) i tryby wydruków oraz skalibrowanie monitorów.
  • Komunikacja wizualna: designmail, wizualizacje, grafiki prezentacyjne: tekstury do programów 3d (pod v-ray), jak modelować meble i wnętrza w 3dsmax, postprodukcja wizualizacji odpowiadająca za 40% efektu finalnego.




Poniżej dodatkowy element do mojego portfolio czyli efekt moich działań w tworzeniu bardziej kreatywnych wzorów na decory. 

Na koniec oczywiście przyjemna sesja w showroomie :)











Zdięcia: Jarosław Niedźwiedzki

Comments

Popular Posts