EVENT | Istanbul Aydin University – Graduation CeremonyHollywood story na IAU dobiegł końca. Wszyscy studenci otrzymali dyplomy i wraz z rodzinami oraz przyjaciółmi świętowali na jachtach, przyjęciach w eleganckich hotelach czy klubach. Ostatni dzień z przyjaciółmi w takim składzie. Później już każdy wchodzi na własną ścieżkę – dla jednych będzie to praca, dla innych przeprowadzka a wybrańcy wyruszą na zasłużone wakacje w wymarzone miejsca. To, gdzie ja ostatecznie wyląduje nie wie nikt (nawet ja!). Zasada jest jedna – nie mówić „Żegnaj” a „Do zobaczenia!”.Studia na Istanbul Aydin University zaczęłam w październiku 2013 w ramach projektu Erasmus. IAU to prywatna uczelnia położona na europejskiej stronie Stambułu. Standard uczelni zdecydowanie ciężko przyrównać do większości polskich prywatnych uczelni – mało tego, nie każda państwowa uczelnia nie byłaby w stanie pochwalić się tak dogodną infrastrukturą. Nowe budynki, pięć restauracji plus trzy kawiarnie na terenie uczelni, siłownia, czytelnia 24h/7, całe piętro komputerowni Apple'a, duże i nowo wyposażone laboratoria, wydział szkolenia stewardess, budynek medyczny i techniczny poza terenem uczelni i w końcu przestrzenny wydział Mody. Najlepsze jest to, że wciąż trwają prace stawiania nowych budynków i rozbudowywania uczelni. Pełne czesne za rok studencki to około 50 000 tl.
Warto? Biorąc pod uwagę możliwości uczelni i nowoczesny system nauczania – jak najbardziej.. Jeżeli chodzi już o poziom nauczania – jeżeli ktoś chce się nauczyć to otrzyma duże wsparcie ze strony wykładowców.  

 

 
 

Do dziś pamiętam pierwszy dzień na uczelni. Było to dość duże wydarzenie, ponieważ IAU organizuje co roku International Day. Jest to dobry moment aby poznać studentów, kuchnię i narodowe stroje a nawet tańce z innych państw.
Uczelnia również ściągnęła turecką gwiazdę muzyki pop – Murata Dalkilic. Pierwszy dzień na uczelni i sporo atrakcji. Poniżej jedna z moich ulubionych piosenek Murata:

 

Pierwsze spotkanie studentów erasmusa z Marianną - koordynatorem biura IAU. Nikt się jeszcze nie znał.

Mój wydział był naprawdę wspaniały. Co jakiś czas były organizowane przyjęcia na które ja wraz z Olą i Misią byłyśmy oczywiście zapraszane - takie wyróżnienie dla studentek z Polski. Wspaniali ludzie i wspaniałe wspomienia...

Ostatni dzień na uczelni. Bardzo wystawnie i bardzo reprezentacyjnie. Dzień spędziłam z przyjaciółmi ciesząc się początkiem wakacji. Miło było popatrzeć jak bliskie osoby cieszą się ostatnimi chwilami jako oficjalni absolwenci IAU. Podobnie jak pierwszego dnia - całe wydarzenie zrobiono z wielką pompą, dokładnie jak na amerykańskich filmach. Mocno trzymam kciuki za wszystkich absolwentów. 
Na ostatnim zdięciu charyzmatyczny właściciel uczelni - Mustafa Aydin.


Comments

Popular Posts