EVENT | "Mebel Marzeń 2014"

Niespełna 3 miesiące temu uczestniczyłam w dość interesującym konkursie meblarskim (dla tych, którzy nie wiedzą – poza projektowaniem mody zajmuję się również wzornictwem użytkowym tj. meblami i samochodami).

Wszystko odbyło się pod patronatem "KSIĘGI TRENDÓW 2014", której celem jest zaangażowanie dzieci i młodych projektantów w design.
Konkurs składał się z dwóch etapów: w I etapie (skierowanym dla dzieci w wieku 7-14 lat) zadaniem było stworzenie pracy plastycznej przedstawiającej wymarzony mebel.
Drugi etap należał do projektantów. Spośród prac dzieci każdy z uczestników otrzymał jedną pracę która stanowiła temat swobodnej lub dosłownej inspiracji do zaprojektowanego mebla. Poza tym każdy projektant otrzymał osobne wytyczne do projektu na podstawie Księgi Trendów.

Z odzysku”
Przepisowo segregujemy odpady. Bez wstydu kupujemy i nosimy ubrania z second handów. Z dumą prezentujemy unikatowe przedmioty z materiałów z recyklingu. Wyrazem indywidualności są niepowtarzalne torby czy biżuteria. Moda na powtórne wykorzystywanie tworzyw dotyczy też większych obiektów, takich jak meble. Sofa z palet? A może krzesło z gazet? Im bardziej oryginalnie, tym lepiej.
Najważniejsze wartości zawarte w tym trendzie to: wolność, niezależność, kontestacja.

Moja inspiracja to praca 7-letniego Bartka Gawrońskiego z Łukowa i co prawda z założenia był to wymarzony regał na książki, jednak postanowiłam stworzyć coś innego. Temat z Księgi Trendów który został mi przydzielony to mebel „z odzysku”.
Oczywiście projekt został zamieszczony w marcowym magazynie „BIZNES MEBLE” a ja zostałam dobrze nagrodzona - w pakiecie nagród jest m.in. staż w firmie Impress Decor.

Poniżej zamieszczam zdięcia.
Comments