TRAVEL | Istanbul, Turcja - Erasmus (part 1)

Od września przebywam w Stambule, stąd długa nieobecność. Tak dużo się dzieje, że w sumie to nie wiem od czego zacząć...

Przyleciałam tu na kontynuację studiów w ramach Erasmusa. Studiuję teraz Fashion Design na Istanbul Aydin University. O uczelni oraz o modzie w Turcji napiszę w oddzielnym poście, ponieważ jest to długi temat...

Życie w Turcji to zupełnie inna sprawa niż w jakimkolwiek innym państwie w Europie. Gdyby nie moi nowi tureccy przyjaciele, byłoby mi na początku bardzo ciężko, ponieważ obcokrajowcy zdani sami na siebie bez znajomości języka tureckiego i pewnych typowych zachowań ludzi z Turcji w pewnych sytuacjach mogą mieć sporo trudności.

W bardzo dużym skrócie od czasu przylotu (19.09) w ciągu niecałych dwóch miesięcy przeprowadzałyśmy się cztery razy, zdążyłyśmy zobaczyć wiele pięknych miejsc w samym Stambule, wybrać się na trip do Cappadocji (o tym w innym poście) i brać udział w wielu dobrych imprezach. Oczywiście nie obyło się też bez poznania naprawdę wielu ciekawych osób i napotkania zabawnych lub dziwnych sytuacji z turkami.
Ach... Jeszcze jedno – nie jestem sama w tym mieście :) Przyleciałam razem z dwoma koleżankami z mojej uczelni – przedstawiam Olę i Michalinę ;)

Prawie jak Mount Rushmore :) Tyle szczęścia :D 
CDN.

Comments

  1. Zazdroszczę wyjazdu. :)

    http://nummifashion.blogspot.com/

    ReplyDelete

Post a Comment