EVENT | Heart Fashion 2012 Poznań

W zeszłym tygodniu w sobotę (22 września) miałam przyjemność uczestniczyć w konkursie Heart Fashion w Poznaniu w klubie Blueberry Bar organizowany przez Fundację START z kulturą oraz Uczelnianą Radę Samorządu Studenckiego Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Tym razem jako projektantka wystawiałam swoją kolekcję w finale konkursu.

Główną ideą konkursu było promowanie ekologii, dlatego wszystkie projekty musiały być z tkanin ekologicznych. Poza mną swoje kolekcje prezentowało jeszcze 8 projektantek, a jury w składzie: Tomek Jacyków, Kuba Bonecki, dr Agnieszka Woch-Juchacz, dr Anna Orska, dr hab. Janusz Leon Wiśniewski, Blanka Jordan i Zuzanna Wachowiak (duet Bizuu), Rafał Nowiński oceniało kolekcje. Imprezę prowadzili: Aleksandra Kołosowska i Michał Piróg.

Poza pokazami odbyły się występy: taniec Anny Kapery, Pawła "Biby" Binkiewicza w duecie z Adamem Bieranowskim, Fismoll oraz Lilly Hates Roses. Jak dla mnie najistotniejszym punktem była licytacja rzeczy od fundatorów na rzecz Fundacji TVN "Nie jesteś sam". Super, że dzięki takim imprezom można komuś pomóc.

No i na koniec ogłoszenie wyników :) Pierwsze miejsce (indeks na Wydziale Artystycznym Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu, kierunek – Wzornictwo, studia I i II stopnia) ku mojemu szalenie ogromnemu szczęściu zdobyłam ja :D
Drugie miejsce (indeks Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie, kierunek Malarstwo, specjalność Kostium i rekwizyt sceniczny, studia I stopnia) zdobyła Aleksandra Sadura
Trzecie miejsce (staż w pracowni projektowej firmy Bizuu, Bizuu Boutique, Poznań) otrzymała Elena Ciuprina.
Pozostałe projektantki również wspaniale się spisały. Każda kolekcja to wkład czasu i pracy. No i na koniec satysfakcja, kiedy się wychodzi na koniec pokazu na wybieg (ach...). Dużą rolę odgrywa praca modelek i modeli (byłam bardzo dumna z tego, jak się prezentowali). Po pokazie nawiązałam sporo znajomości z osobami biorącymi udział w imprezie i mam nadzieję, że to dopiero początek :) Na koniec oczywiście nie obyło się bez udanego afterparty na szczycie budynku :)

Na koniec moja kolekcja :)

Kinga Luks – ECHO KANIONU
Tym razem len pojawia się w zupełnie innym wymiarze. Kolekcja „Echo kanionu” przepełniona zakładkowymi fasonami, nawiązuje do aktualnych trendów mody i daje wyraz nowoczesnym, sztywnym krojom. Kompozycja kolorystyczna ożywia często uważany za mało interesujący len. Przejścia kolorystyczne idealnie oddają naturalne pochodzenie tkaniny , a zarazem nawiązują do dynamiki i
energii przyrody.Poniższe zdięcia: Michał Antoniewicz (boxofshots.wordpress.com)
Więcej informacji oraz zdięć na stronach:
http://heart-fashion.pl 
http://boxofshots.wordpress.com
http://glos.tv/poznan-heart-fashion-2012
http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/662975,poznan-heart-fashion-pokaz-kolekcji-mlodych-projektantow,id,t.html
http://www.cp.ontv.pl/ekologiczne-heart-fashion,2894,9,akt.html
http://www.bemodels.pl/aktualnosci/zobacz/2043/ekologia-w-modzie-wiodacym-haslem-gali-heart-fashion/strona/1#!prettyPhotoComments

 1. No dziewczyno... Nieźle... Powodzenia

  ReplyDelete
 2. Wow, jestem pod wrażeniem! GRATULACJE! Widzę, że zdolna z Ciebie kobieta! :) życze kolejnych sukcesów.


  Pozdrawiam! :*

  ReplyDelete
 3. hej :)
  trafiłam tu z forum na MP i muszę przyznać, że przejrzałam odpowiednią ilość postów i stwierdzam, że prowadzisz naprawdę ciekawy blog! chętnie będę zaglądać tu częściej.
  mam nadzieję, że mój zainteresuje Cię też i go zaobserwujesz ;) http://mademoiselle-brigitte.blogspot.com/
  buziaki :)

  ReplyDelete
 4. O kurczę, trafiłam tu przez przypadek, patrzę, a tu koleżanka z podstawówki :D Cieszę się, że odnosisz takie sukcesy i z pasją piszesz o tym, co kochasz :)

  ReplyDelete

Post a comment