EVENT | Fashion Days 2012

W tym tygodniu (21-22 maja) uczestniczyłam w kolejnym evencie modowym, tym razem organizowanym przez studentów koła Fashion Management Club, mianowicie Fashion Days 2012. Cała impreza odbyła się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Przez dwa dni szkoła ekonomiczna była ośrodkiem mody i wielu inspiracji. Pierwszy dzień to wykłady prowadzone przez przedstawicieli Art & Business, Via Moda i Showroom - Shwrm.pl oraz panel dyskusyjny. Słuchacze mogli dowiedzieć się czegoś o zarządzaniu marką luksusową, prognozowaniu trendów czy promocji marek modowych. 
Kolejny dzień to wyczekiwane pokazy. Było ich pięć, ja natomiast uczestniczyłam w trzech. 
Natalia Siebuła
Pokaz utrzymany w dość spokojnym i subtelnym stylu. Kolorystyka to zgaszone, pastelowe odcienie, delikatne szarości i biel. Ubrania były dość proste, bez szczególnej ekstrawagancji i dodatków. Sam pokaz nie zrobił na mnie szczególnego wrażenia, jednak plus za funkcjonalność  ubrań i choreografię.


Olga Mieloszyk

Tu można było nakarmić wzrok. W tej kolekcji prezentowano damskie i męskie ubrania. Kolorystyka bardzo kontrastująca, czyli rudy, limonkowy i odcienie brązu współpracujące z fioletem (śliwkowym) i czernią. Materiały dość ciężkie, futra, skóra. Bogactwo w szczegóły i staranność rzeczy zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Z powodzeniem przygarnęłabym kilka rzeczy z tej kolekcji.

   
Natasha Pavluchenko
Kolejny pokaz, którym byłam zachwycona. Tym razem prezentowana kolekcja damska to lekkie sylwetki i dodatki w postaci srebrnych pasów, opasek i torebek. Z jednej strony delikatne, z drugiej wręcz mroczne. Uwielbiam takie klimaty i brawa dla projektantki.
A co poza tym?
Jeżeli ktoś miał trochę wolnego czasu między pokazami, mógł oddać się (a dokładniej swoje włosy) w zdolne ręce fryzjerów z You&You Maciej Wróblewski, obejrzeć wystawę fotografii Justyny Dudek czy obejrzeć próby choreografii.Na koniec muszę przyznać, że jestem zadowolona z wizyty i ogromnie cieszy mnie fakt, że za organizację pokazów mody biorą się studenci (nie tylko szkół artystycznych). Liczę że takie eventy rozwiną się na jeszcze większą skalę i w przyszłym roku będzie kolejna edycja Fashion Days :)

Kinga

Popular Posts